Një 16-vjeçare nga fshati Gabrevcë të Radovishit është shtypur tragjikisht nga rimorkio e traktorit, pasi është rrëzuar nga mjeti, njofton policia.

Sipas zëdhënëses së SPB Strumicë, Hrizantema Rendevska, traktorin e ka drejtuar gjyshi i saj, GJ.A., 60-vjeçar nga i njëjti fshat.

“E mitura është rrëzuar dhe shtypur nga rimorkio pas çka menjëherë ka nderuar jetë”, njoftoi Randevska.

Në vendin e aksidentit ekspertizë ka kryer prokurori publik dhe ekipi i Stacionit policor-Radovish

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb