Ngjarjet që kanë ndodhur sot, më 26 janar 2015, në të gjithë botën, janë publikuar nga mediat edhe nëpërmjet fotove, që në vetvete përbëjnë lajm.

Indian policeman performs a stunt on motorcycle during the Republic Day parade in Jammu

Një polic indian, duke prezantuar një kërcim me motorçikletë gjatë paradës së 66-Vjetorit të Republikës së Indisë më 26 janar 2015.

Group 16 fighters, part of the Free Syrian Army, fire their weapon during what activists said were violent clashes with forces loyal to Syria's President Bashar al-Assad in Ashrafieh, Aleppo

Një grup prej 16 luftëtarësh, pjesë e Ushtrisë së Lirë Siriane, duke hapur zjarr.

India's Prime Minister Modi and U.S. President Obama watch India's Republic Day parade from behind rain streaked bullet proof glass as they stand in the rain together in New Delhi

Kryeministri i Indisë Narenda Modi dhe Presidenti Barack Obama duke ndjekur në shi sëbashku, paradën e Ditës së Republikës së Indisë.

A man from the Pakistan Customs stands amid burning piles of contraband and narcotics on the outskirts of Karachi

Një pakistanez që qëndron ndërmjet thasëve me sende kontrabandë dhe drogë që u dogjën nga Dogana në Ditën Ndërkombëtare të Doganës.

Greece's newly-appointed PM Tsipras places his hand on his heart during a ceremony at the Kessariani shooting range site where hundreds of members of the Greek Resistance were executed by Nazi occupation forces during World War II in Athens

Kryeministri i sapoemëruar i Greqisë, Alexis Tsipras, që venos dorën e tij në zemër gjatë ceremonisë së organizuar në Kessariani ku anëtarë të Rezistencës greke u ekzekutuan nga nazistës.

A Jewish worshipper stands at the compound of the gravesite of Rabbi Yisrael Abuhatzeira during an annual pilgrimage on the anniversary of his death in the southern town of Netivot

Një hebre gjatë një pelegrinazhi të përvitshëm në Izrael.

UNHCR Special Envoy Jolie meets members of the Yazidi minority in Khanke IDP Camp in Dohuk

Komisionerja e Lartë e UNHCR, Angelina Jolie, takon anëtarët e minoritetit Yazidi në kampin ku ata janë vendosur pas sulmeve, në veri të Irakut.

Man walks past screens displaying TV news programme showing image of Goto, one of two Japanese citizens taken captive by Islamic State militants, on a street in Tokyo

Në një rrugë në Tokio, Japoni, një burrë ecën para ekraneve të mëdhenj ku gjatë emisioneve televizive, shfaqet fotografia e njerit prej japonezëve të marrë peng nga ISIS.

U.S. President Obama and India's PM Modi talk as they have coffee and tea together in the gardens at Hyderabad House in New Delhi

Presidenti Barack Obama dhe kryeministri i Indisë Narendra Modi bisedojnë duke pirë kafe dhe çaj sëbashku në kopshtet e Hyderabad House në Nju Delhi.

(ar.sh/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: