Kryeministri Edi Rama u takua dje me homologun e tij britanik, Rishi Sunak. Burime nga ky takim bëjnë të ditur se ndër të tjera dy kryeministrat kanë diskutuar për rritjen e bashkëpunimit ekonomik mes vendeve.

Në kuadër të këtij vullneti, ata kanë rënë dakord që të ngrihet Dhoma e Tregtisë Shqipëri- Britani e Madhe.

Mësohet se kryetar i kësaj dhome është zgjedhur biznesmeni i njohur, Klodian Allajbeu.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb