Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, i jep sërish një mesazh të fortë politikës shqiptare për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese.

Ambasadorja Kim shkruan se kryeparlamentari Gramoz Ruçi dhe Presidenti Ilir Meta duhet të punojnë urgjentisht me organet përkatëse për ngritjen e kësaj gjykate.

“Falenderoj Metën e Ruçin për iniciativën për Gjykatën Kushtetuese. Ruçi e Meta duhet të punojnë urgjentisht me organet përkatëse për ta bërë këtë gjykatë funksionale para fundit të vitit 2020. Jam dakord me’ Venecian’ që Ruçi e Meta të punojnë bashkë”, shkruan ambasadorja.

(balkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb