Botërori 2020 i Formula 1 ka nisur me fitoren e Mercedes. Nuk është Lewis Hamilton, por shoku i tij i skuderisë Valteri Bottas, që kaloi I pari finishin në Çmimin e Madh të Austrisë. Në cirkuitin e Spielberg, Bottas dominoi duke lënë pas Ferrarin e Leclerc.

1593878146 1 Org
1593878146 1 Org

Vendin e tretë në podin e fituesëve e mori Norris, supriza e garës së parë të Botërorit 2020 të Formula 1, që nisi me tre muaj vonesë për shkak të pandemisë së Covid-19. Kampioni i botës në fuqi, Lwis Hamilton u rendit në vendin e katërt, ndërsa zhgënjeu Sebastian Vettel me Ferrari, që kaloi finishin vetëm i 11-ti.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: