Kryeministri Albin Kurti është i pari qytetar i Kosovës që vaksinohet brenda vendit ndaj COVID-19. Kurti vaksinën e ka marrë në sallën e sporteve “1 Tetori”, Prishtinë.

Ai sot mori dozën e parë të vaksinës AstraZeneca.

Salla “1 Tetori” në Prishtinë tashmë ka pamje tjetër nga brenda meqenëse nga sot nis vaksinimi në Kosovë.

Nga ana tjetër një pjesë e personelit shëndetësor të Kosovës ka nisur të vaksinohet në Kukës me ndihmën e qeverisë së Shqipërisë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb