Pas Shkodrës, anëtarësia e PD në Lezhë do të votojë sot 31 kandidatët që do të kalojnë në fazën tjetër të procesit.

Në Lezhë lista përmban 16 kandidatë, Mirdita 7 dhe Kurbini 8. Ditën e djeshme në Shkodër anëtarësia e PD në një pjesëmarrje prej 70% në votime përzgjodhi 37 kandidatë duke skualifikuar vetëm dy.

LISTA E PD NË LEZHË

Dega Lezhë, Qarku Lezhë
1. ALKETA MARKU
2. ALTIN MEMA
3. ANILA FRROKU
4. ARBEN NDOJ
5. DAVID SYKU
6. DOD ZHUBA
7. FRANGA HILA
8. GJOK VUKSANI
9. GJOVALIN GJELOSHI
10. LINDITA METALIAJ
11. PETRIT MARKU
12. ROZA HILA
13. SALVADOR KAÇAJ
14. SEVELIAN KOSOVA
15. SILVANA KOLZIU
16. SOKOL NDOKA

Dega Mirditë:
1. ALBERT MELYSHI
2. ALEKSANDER LALA
3. ALFRED DUKA
4. DORIAN GJOMARKAJ
5. EVEREST DEDAJ
6. GJERGJ PRENGA
7. GJON PJETRI

Dega Kurbin:
1. ANDON FRROKAJ
2. ELTON LASKA
3. GENC DOCI
4. INDRIT VOKSHI
5. KASTRIOT PREND PIROLI
6. LINDITA TOMA
7. LUIGJ ISUFI
8. MARJAN TUCI

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb