Prodhuesi japonez i makinave “Nisan” planifikon përsëri ta aktivizojë prodhimin në fabrikat e tij në amerikane duke filluar nga 1 qershori.

“Nisan” përsëri i hap uzinat për montim të automjeteve në Kanton, Misissipi, dhe makineritë për agregatët në Tenesi, ndërsa më pas më 8 qershor edhe uzinat për montimin e automjeteve, Smirna.

Shumica e industrisë amerikane të automjeteve filluan përsëri me punë pas mbylljes në mars për shkak të koronavirusit të ri, por me kapacitete të kufizuara.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: