Një grua 52-vjeçare nga Tetova ishte pozitive me virusin korona tri herë. Ajo kurrë nuk u shtrua në spital, dhe pas shërimit të tretë ajo është vaksinuar.

Pacientja ishte pozitiv fillimisht korrikun e kaluar, pastaj virusi korona iu zbulua në fillim të dhjetorit në valën e vjeshtës së kaluar.

Për herë të tretë, këtë verë ajo përsëri u diagnostikua si pozitive për koronavirusin.

Ajo iu nënshtrua të tre infeksioneve me trajtim në shtëpi. Gruaja kishte komorbiditete, hipertension dhe sëmundje kronike të veshkave.

Pasi vuajti tre herë, gruaja u vaksinua me dy doza Sinovak.

Përveç kësaj, 522 pacientë të tjerë ishin pozitivë me koronavirus dy herë.

Të dhënat u publikuan nga Instituti i Shëndetit Publik në analizën e tij të rregullt javore të të dhënave të lidhura me koronavirusin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb