Christian Pulisic është objektiv i AC Milan për sezonin e ardhshëm. Siç raporton La Gazzetta dello Sport, trajneri Stefano Pioli do të kërkojë një investim për korsinë e djathtë të sulmit, duke qenë se këtë edicion e ka përshtatur Brahim Diaz në atë pozicion pasi është i pakënaqur me paraqitjen e Messias dhe Saelemaekers.

Rruga të çon te Chelsea, ku synohet Pulisic. Pas 4 sezonesh me blutë, amerikani mund të provojë një aventurë të re në Itali. 24-vjeçari përshtatet shumë me mënyrën e lojës që kërkon Pioli dhe gjatë verës mund të vijnë të reja të rëndësishme.

Pulisic Usmnt 1200x675
Pulisic Usmnt 1200×675

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: