Lorenzo Insigne pranon se kishte oferta për të qëndruar në Serie A apo edhe në Evropë, por pas largimit nga Napoli i tij, ishte e rëndësishme të provonte një përvojë të re në Toronto FC.

31-vjeçari italian nuk arriti të binte dakord për një kontratë të re në Stadio Diego Armando Maradona dhe u largua si lojtar i lirë në korrik 2022.

MLS shihej si skuadra e fundit e karrierës së një lojtari, Insigne e dinte se duhej të ndryshonte ambient, të shkonte larg Napolit.

“Kam pasur disa propozime në Itali, por siç kam thënë gjithmonë, unë jam napolitan dhe një mbështetës i Napolit, kështu që do ta vesh vetëm atë fanellë në Serinë A”, tha ai për La Gazzetta dello Sport.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: