Petrit Vasili ka reaguar sërish lidhur me problematikat që sipas tij kanë ndodhur në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Ndërsa ka publikuar një video në “Facebook”, Vasili ka denoncuar krimin elektoral në Kuçovë, duke shtuar se bandat e Rilindjes kanë qenë të pranishme në qendrat e numërimit.

REAGIMI:

Plasi syte SPAK dhe KQZ ja kasaphana zgjedhore ne Kucovë!!

KZAZ Kuçovë krim shteteror dhe elektoral i vertete!

Banditet e Rilindjes në tavolinat e numurimit ne KZAZ bashkë me anëtarët per Këshill , numëruesit , Drejtorët e Bashkisë me konflikt te hapur interesi.

Nje bordello e vertete vjedhjeje votash, qe s’ka as me te voglen lidhje me administrimin zgjedhor!

Krim i paster zgjedhor në bashkëpunim!

Burgu eshte me e pakta per keta dhe atje do shkojne pa asnje diskutim!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb