RUSI

Pesë persona janë ekzekutuar në Yelatma të Rusisë pasi ishin duke folur me zë të lartë.

Autori ishte një burrë i cili pati një sherr me komshinjtë pasi ata flisnin me zë të lartë dhe më pas e gjitha përfundoi me 5 të vrarë.

Mësohet se grupi prej 5 personash përbëhej nga 4 djem të rinj dhe një vajzë, Në fillim pati konfrontim fizik dhe më pas ishte burri që qëlloi me armën e tij të licencuar.

Shumica e rajoneve perëndimore të Rusisë janë në ”Lock-Down” teksa vendi regjistron 47 viktima dhe 6 mijë e 300 të prekur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb