Në fund të vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me ish-ambsadorin amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, Kreu i Shtetit Shqiptar publikon një foto me diplomatin Arvizu, ku shkruan se ai mbetet gjithmonë një promovues i miqësisë shqiptaro-amerikane.

“Në fund të kësaj vizite, një çmallje me Ambasadorin Arvizu. Ai mbetet gjithmonë një promovues i palodhur i miqësisë shqiptaro-amerikane! ????”, shkruan Meta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb