KORÇË

Edhe pse 67 vjec, poeti lirik Skënder Rusi nuk rresht së shkruari vargje për dashurinë dhe qytetin e tij Korçën. Skendër Rusi është vleresuar si një ndër lirikët më të mirë dhe bashkëkohore për krijimtarinë e tij. Gazetarja jonë Lorena Kodra kaloi disa orë në shtëpinë e poetit dhe ka përgatitur një speciale të përgatitur mbi krijimtarinë e tij poetike.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb