Ish-kryeministri Sali Berisha, një ditë pas protestës së opozitës së bashkuar, shprehet se demonstrata ishte një cunam i jashtëzakonshëm i fuqisë së popullit.

Berisha shprehet se mediat më të rëndësishme globale i dhanë zë kësaj proteste opozitare.

Statusi i Berishës:

Jehone e jashtëzakonshme e Cunamit që plagosi për vdekje kryehorrin e vendit dhe narko-horrat e tij.

BBC Bota jep pamje të heroizmit të pashoq të kryengritësve në sulmin kundër zyrave të Edvinit!

Nderim kryengritësve, guximi dhe heroizmi i të cilëve mahniti botën! Rama Ik! Fitore! sb

https://www.bbc.com/…/albania-protests-petrol-bombs-hurled-…

Albania protests: Petrol bombs hurled at PM’s office

Thousands of Albanians have been protesting against Prime Minister Edi Rama, ëith some throëing petrol bombs at his office.

For the last three months, there have been anti-government demonstrations in Albania. Mr Rama faces allegations of electoral fraud and corruption.

Opposition leader Lulzim Basha urged croëds to continue protests until Mr Rama steps doën from power.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb