Nipi i Michael Jackson, Jafar do të luajë Mbretin e Popit në një film biografik për këngëtarin. Filmi në fjalë është me regji të Antoine Fuqua. Jafar është djali i këngëtares, producentit dhe anëtarit të Jackson 5, Jermaine Jackson.

“Ai ka një aftësi të natyrshme për të imituar Michael,” tha Fuqua për Variety, “dhe një kimi të jashtëzakonshme me lentet.”.

Jafar ka lindur në Los Angeles, Kaliforni në korrik 1996, ndërsa ka kënduar dhe kërcyer që në moshën 12-vjeçare. Në vitin 2019 ai publikoi këngën e tij të parë me titull “Got Me Singing”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb