Jeni shumë i zënë për të gjetur veshjet tuaja të përshtatshme për palestër. Relaksohuni… Ju mund të merrni të njëjta dobi sikurse të stërviteni nëse pini një gotë verë i shtrirë në shtëpinë tuaj. Këtë e thotë hulumtimi i Universitetit Alberta në Kanada.

“Ne ishim të ngazëllyer kur pamë rezultate të ngjashme nëse ju stërviteni dhe nëse pini një gore verë”, tha studiuesi Jason Dyck.

“Performanca fizike, forca e muskujve dhe funksionimi i zemrës ishte i ngjashëm në të dy momentet”, thotë studimi.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: