Pas Distria Krasniqi, Kosova siguron një tjetër medalje Olimpike. Nora Gjakova shkruan emrin me germa të arta duke i dhuruar vendin të sajë një madje të artë në xhudo. Në peshën deri në 57 kg, xhudistja kosovare ishte thjeshtë perfekte në perfomancën e sajë. Pengesa më e madhe ishte në gjysmëfinale ku u përball me favoriten japoneze Tusukasa Yoshidan. Në sytë e Majlinda Kelmendit dhe Distria Krasniqit, Nora kaloi dhe pengesnë e fundit në finale xhudisten franceze Sarah Leone Cysique duke siguruar medalje të artë, e dyta në këto Lojëra Olimpike.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb