GREQI

Një 79- vjeçar nga Kosturi është viktima e 87-të në Greqi nga COVID-19 dhe e 4-ta për sot.

Bëhet fjalë për një 79- vjeçar nga Kosturi i cili ishte i intubuar në spitalin e Selanikut ku dhe ndërroi jetë. Kosturi ndërkohë është nga zonat më të infektuara dhe me më shumë viktima në Greqi.

Kryebashkiaku i Kosturit kërkoi më parë që zona të karantinohej plotësisht për shka ktë 2 apo 3 fshatrave u u përhap fillimisht dhe vijon të përhapet COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb