Edhe pse është e dielë, te Arsenali i drejtuar nga Michel Arteta nuk njohin pushim. Sipas The Athletic, Gooners kanë gjetur gjuhën e përbashkët me Manchester City për afrimin në Londër të Gabriel Jesus.

Kjo prurje do i kushtojë klubit të njohur 45 milionë sterlina. Futbollisti 25 vjeçar do të firmosë një kontratë që do ta mbajë të lidhur me këtë skuadër të paktën për 5 vite.

Aqqz6qyquldvt3jqqrgi
Aqqz6qyquldvt3jqqrgi

Braziliani ka qenë një nga më të mirët e “Qytetarëve” ndër vite, me golat e tij që i kanë dhënë një kontribut të rëndësishëm skuadrës për arritjen e objektivave. Tani koha është për një ambient të ri…

 

Jjjjjj

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb