Një këlysh zebre me një lëkurë pika-pika u zbulua dhe u fotografua në parkun kombëtar ”Maasai Mara National Reserve” në Kenia.


Kafsha, e quajtur Tira, ka njolla të bardha dhe shirita në mantelin e zi, të përmbysur në krahasim me atë të zakonshëm.


Postimi me të cilin u përhap lajmi tashmë është ndarë në rrjetet sociale me mijëra herë.


Tira është mbiemri i kryekujdestarit të parkut kombëtar që zbuloi zebrën e vogël.

E veçanta e Tira-s, sidoqoftë, është se shiritat duken si pika.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: