Takimi i kryeministrit Edi Rama është publikuar edhe në faqen zyrtare në Instagram të kancelares Angela Merkel.

Në rrjetet sociale është publikuar foto ndërsa kryeministri Rama i dhuron kancelares Merkel librin e tij.

“Kancelarja Merkel mirëpret Edi Ramën, kryeministër i Shqipërisë. Politikani është gjithashtu një artist dhe i solli kancelares librin e tij të fundit si një suvenir”, shkruhet në faqen e kancelares Merkel.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb