Mario Mandzukic te Milan është më shumë se një ide. Klubi kuqezi ka nisur prej javësh tratativat, që duket se po shkojnë drejt një fundit të lumtur, pas takimit të fundit të Maldinit me menaxherin e lojtarit. Sulmuesi kroat ka shumë eksperiencë, por dyshimet e vetme kanë të bëjnë me formën fizike, pasi ndeshjen e fundit e ka luajtur më 7 mars të vitit të shkuar me Al-Duhail në Katar.

2735658 56535170 2560 1440
2735658 56535170 2560 1440

Që atëherë, ai është një lojtar i lirë dhe është stërvitur në mënyrë individuale. Milan dhe Mandzukic mund të bien dakord për një kontratë 6-mujore me të drejtë rinovimi. Paolo Maldini ka komunikuar personalisht me ish-futbollistin e Juventusit dhe është gati të vendosë një tjetër “bast” si në rastin e Ibrahimovic, të cilin e fitoi kundër të gjitha parashikimeve.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: