Empoli do të përballet me Milanin në orën 20.45, në kuadër të Serie A. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet.

Kampionët e Italisë vijnë me shumë mungesa si Florenzi, Hernandez, Maignan, Ibra dhe Origi. Titullarë për kuqezinjtë në sulm janë Giroud dhe Leao.

Në kampin vendas, në ofensivë qëndrojnë emra të rëndësishëm si Satriano dhe Lammers.

Formacionet:

EMPOLI (4-3-1-2): Vicario; Stojanovic, De Ëinter, Luperto, Parisi; Haas, Grassi, Henderson; Pjaca; Lammers, Satriano.

MILAN (4-2-3-1): Tatarusanu; Calabria, Kjaer, Tomori, Ballo-Touré; Tonali, Bennacer; Saelemaekers, De Katelaere, Leao; Giroud

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: