Tanguy Ndombele do të zyrtarizohet te Napoli. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, napoletanët kanë arritur marrëveshje totale me Tottenham dhe tashmë vetëm orët na ndajnë nga njoftimi zyrtar.

Mesfushori do të kalojë në Itali në formën e huazimit. Ndombele do të kryejë vizitat mjekësore nesër dhe nëse gjithçka shkon sipas planit, do të hidhet e zeza mbi të bardhë. 25 vjeçari luajti me Lyon në sezonin e kaluar, ku numëron 11 paraqitje.

 

Th

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: