Serena Williams thotë mjaft. 40 vjeçarja ka vendosur të lërë tenisin.Amerikania ka njoftuar gjithçka duke thënë: “Numërimi mbrapsht ka filluar. Vjen një moment në jetë kur duhet të vendosim të ecim në një drejtim tjetër”.

Williams do të mbahet mend si një nga më të mirat në tenis, ku ka fituar jo pak por 23 tituj Grand Slam. Ajo ka dërguar në shtëpi plot 73 tituj WTA, shifra këtë që e kthejnë atë në një ikonë të vërtetë.

98
98

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: