Tom Brady, një nga më të mirët e futbollit amerikan thotë mjaft dhe vendos përfundimisht të tërhiqet nga loja e luajtur në moshën 44-vjeçare. 22 sezone, 7 trofe të Super Bowl dhe shumë tituj të tjerë e bëjnë atë lojtarin më të mirë në historinë e NFL.

“Kur u zgjova këtë mëngjes, mendova se thjesht do të shtypja butonin e regjistrimit dhe do t’ju njoftoja ju së pari. Faleminderit për mbështetjen” – Dëgjohet të thotë ikona  Brady në një video.

Pavarësisht këtij largimi, që dikush të arrijë në futbollin amerikan atë që ka bërë Brady, me siguri se do duhen dekada të tëra.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb