Shqipëria renditet në listën e agjencisë së njohur Britanike Fodor për vendet që duhen vizituar gjatë vitit 2020. Sipas gazetës ‘Daily Mail’, kjo agjenci ka publikuar listën e vendeve që duhen dhe nuk duhen vizituar.


Shqipëria në këtë listë ka marrë dritën e gjelbër së bashku me Andalusinë e Spanjës, Athinën, Bukureshtin etj.


  • foto galeri
  • foto galeri

Por ndërkohë 13 vende janë përfshirë në listën e vendeve të cilat nuk duhen vizituar gjatë vitit 2020 mes të cilave Angkor Wat në Kamboxhia, Bali, Barcelona, Big Sur në Kaliforni, Hanoi në Vietnam, Cape Town në Afrikën e Jugut etj. Daily Mail e shoqëron artikullin me një fotografi nga bregdeti i bukur i Shqipërisë.
(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: