Një shpërthim në një fabrikë raketash dhe eksplozivësh ditën e sotme ka vrarë 5 punëtorë. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Mbrotjes turke.

Shpërthimi ndodhi rreth orës 08:45 në kompleksin e Korporatës shtetërore të Industrisë Mekanike dhe Kimike, në periferi të kryeqytetit, Ankara.

Nga videot dhe fotot që qarkullojnë në internet shihen xhamat e dyqaneve dhe shtëpive në tokë.

Deri më tani nuk dihen arsyet e shpërthimit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb