Regjistri Qendror ka regjistruar Faik Arsllanin si kryetar ushtrues detyre të Gjykatës së Lartë, me ç’rast ai edhe zyrtarisht ka marrë përsipër detyrën nga paraardhësi i tij, Jovo Vangelovski.

Vangelovski u shkarkua nga Këshilli i Gjyqtarëve në seancën e 10 shtatorit të këtij viti për shkak të kryerjes së detyrës në mënyrë joprofesionale.

Regjistri fshiu sot të dhënat e tij si kryetar i kësaj gjykate. Arsllani edhe më herët ishte gjykatës i lartë.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb