Një tërmet me mangnitudë 7.7 të shkallës rihter është regjistruar sot në Detin e Karaibeve midis Xhamajkës dhe Kubës.
Sipas mediave të huaja, epiqendra e tërmetit ishte rreth 73 milje në veri-perëndim të Lucea të Xhamajkës.

Tërmeti me magnitudë 7.7 të shkallës rihter ka goditur dhe jugun e Kubës, ndërsa autoritetet kanë paralajmëruar se mund të ketë dhe një cunami.


Ky është tërmeti i katërt me një fuqi të tillë në Karaibe që nga viti 2000, sipas meteorologut të AçuWeather, Jesse Ferrell.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb