TIRANE

Ish-prefekti i Elbasanit emërohet këshilltar për çështjet e sigurisë i Kryeministrit Edi Rama

Gjeneral Major Maksim Malaj është emëruar me Vendin të Këshillit të Ministrave në këtë post të cilin më herët e mbante Sandër Lleshaj, aktualisht, Ministër i Brendshëm.

Ndërkohë Gjeneral Major Maksim Malaj deri në kohën e emërimit në këtë detyrë mbante postin e Prefektit të Qarkut të Elbasanit, detyrë në të cilën u emërua Gledian Llatja, emri i të cilit lakohet si kandidati potencial i të majtës për kandidat për kryetar i bashkisë së Elbasanit në zgjedhjet e 30 qershorit.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb