Një tjetër gjyqtar ‘ngec’ në rrjetën e Vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar sot nga detyra Bib Ndrecen, gjyqtar i Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Lajmi është bërë i ditur për ‘BalkanWeb’ nga gazetarja Klodiana Lala.

Gjithashtu sot është dhënë vendimi edhe për gjyqtaren e Vlorës, Elona Mihali. KPK nuk ka gjetur shkelje për gjyqtaren, duke e konfirmuar atë në detyrë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb