Leo Messi ishte edhe një herë protagonistë absolut në suksesin përballë Australisë, një fitore që i siguroi një biletë për në fazën çerekfinale ku do të përballen me Holandën.

Në ndeshjen e tij të 1 mijë në karrierë, Messi realizoi golin e tij të nëntë në Botëror duke kaluar një legjendë si Diego Armando Maradona:

1d7a60e5 3a7b 4035 9e9f 8ae143859aa5
1d7a60e5 3a7b 4035 9e9f 8ae143859aa5

“U relaksuam pak pasi menduam se ndeshja ishte në kontroll. Në fund vuajtëm jo pak, por e rëndësishme ishte të kalonim turin dhe e bëmë. Kjo ishte një ndeshje e vështirë pasi nuk kishim pushuar mjaftueshëm. Jemi shumë të lumtur që kaluam turin”, u shpreh Messi pas ndeshjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: