Njerëzit që bëjnë seks rregullisht, fitojnë më shumë se ata që nuk bëjnë seks rregullisht, kështu thuhet në një studim të bërë nga Universiteti Anglia Ruskin në Kembrixh.

Ekonomisti Nick Drydakis tha se janë përdorur të dhëna nga 7500 grekë, që morën pjesë në studim për jetën seksuale dhe të ardhurat nga puna.

Ai zbuloi se sa më shumë seks të bëjnë njerëzit, aq më shumë fitojnë.

Studimi është publikuar në International Journal of Manpower, për shkak se aktiviteti seksual shihet si një barometër për shëndetin, cilësinë e jetës, mirëqenien dhe lumturinë. (da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: