Policia e Tiranës ka arrestuar 8 persona, për vepra të ndryshme penale. Ndërkohë ka nisur procedimi për 3 persona të tjerë, ndërkohë që 3 prej të arrestuarve akuzohen për dhunë.

NJOFTIMI I POLICISE
Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 3 arrestuan shtetasit:

– E. P., 32 vjeç, banues në Fushë Krujë, pasi ka ushtruar dhunë ndaj ish-të dashurës së tij;

– F. H., 64 vjeç, banues në Tiranë, pasi ka ushtruar dhunë ndaj vajzës së tij.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 4 ndaluan shtetasin B. H., 57 vjeç, banues në Tiranë, pasi ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij.

Specialistët e Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë arrestuan shtetasit:

– K. H., 25 vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar motomjetin, pa leje drejtimi;

– F. S., 20 vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi;

– E. S., 25 vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar motomjetin, në gjendje të dehur;

– K. D., 30 vjeç dhe E. M., 41 vjeç, të dy banues në Tiranë, pasi u kapën duke drejtuar automjetet përkatëse, në gjendje të dehur.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 5 referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për 3 shtetas të mitur (të moshave 16 dhe 17 vjeç), pasi ditën e djeshme, në Paskuqan, janë konfliktuar fizikisht me njëri-tjetrin. Gjatë kontrollit fizik të njërit prej tyre, shërbimet e Policisë i gjetën një mjet prerës (thikë), i cili u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: