Nuk duam të hedhim kripë në plagë për këdo që nuk ‘feston’ Ditën e Shën Valentinit këtë vit, por rezulton se edhe lopët janë duke u dashuruar pasi fermerët kanë përdorur një aplikacion të ri për të gjetur partnerë për kafshët e tyre.

“Named Tudder”, një nga aplikacionet më të njohura të takimit është një platformë që lejon fermerët që të çiftëzojnë bagëtinë e tyre. Me të njëjtën mekanizëm si Tinder, fermerët duke gjetur imazhet e lopëve femra ose meshkuj mund të selektojnë vetëm ata që u pëlqejnë pamjen.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Nëse  gjejnë një partner potencial, fermerët i drejtohen faqes së internetit ‘SellMyLivestock ’ku mund të shfletojnë më shumë fotografi dhe informacione para se të vendosin nëse do t’i blejnë.

(BalkanWeb)

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb