Mbretëresha Elizabeth e Anglisë dhe pasioni i saj për dorashkat! Prej 67 vitesh sovrania e Anglisë, nuk heq dorë nga ky detaj.

Të verdha, limoni, të bardha, të kaltra, mbretëresha përshëndet gjithnjë me dorashka në duar, në evente publike.

Nuk bëhet fjalë për një ves estetik, por për një motiv konkret! Mediat angleze shkruajnë se sovrania nuk rri asnjëherë pa dorashka, për tu mbrojtur nga mikrobet.

Në rastin e eventeve publike, madhëria e saj duhet të shtrëngojë duart me shumë njerëz dhe kjo gjë rrezikon që ta vendosë në kontakt me shumë baktere.

Dorashkat që mban mbretëresha janë të markës ‘Cornelia James’ dhe kushtojnë mesatarisht 150 dollarë.

Mbretëresha mban gjithmonë me vete dy- tre palë, dhe prej tyre ka modele që i përdor prej 40 vitesh.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb