Kur Jyotsna Kaki u ftua për intervistë nga Google që të punojë si inxhiniere, mbeti e befasuar. Kjo sepse ajo mbeti e verbër, për shkak të një tumori të vogël të trurit me të cilin u diagnostifikua kur ishte fëmijë.

Megjithatë, kjo nuk e ndaloi atë që ta mbaronte shkollën dhe kështu ajo u zhvendos në një Universitet për personat me aftësi të kufizuara, të cilin e mbaroi në vitin 2006 dhe gjithashtu fitoi mirënjohje për aftësitë e saj të shkëlqyera.

Vëllau i saj i mori dokumentet e saj pa dijeninë e saj, dhe ia dha një miku të tij i cili punon në Google dhe pasi ata e pëlqyen atë dhe e ftuan për të punuar me të.

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: