Një mace nga Stary Okol në lindje të Rusisë, besohet të jetë macja më e madhe në botë që ka më pak se dy vjet.

Pronarja e saj Yulia Minina e kishte blerë macen me emrin Kefir, pasi e pa duke pirë qumësht në një dyqan dy vite më parë.
“Por sa herë që dikush e viziton në shtëpi, habitën kur e shohin duke menduar se bëhet fjalë për qen”, tha ajo.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në fakt, Kefir peshon më shumë sesa një fëmijë, e duke marrë parasysh se ka vetëm dy vjet – i ka 13 kilogramë. Por dashuria e madhe për macen, e ka bërë Mininan të flet për Kefirin sikur të ishte djali i saj, duke iu referuar gjithmonë si qenie njerëzore.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: