Në ishullin brazilian të Marahos policët patrullojnë mbi buaj gjigandë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri


Fotot e realizuar nga fotografi Fernando Kamara, tregojnë se si policët me uniformë patrullojnë rrugët e qytetit me këta thundrakë.


Në këtë ishull me një sipërfaqe sa Zvicra rriten rreth 450 mijë buaj të zbutur, një gjë që bën që ishulli të ketë më shumë kafshë se njerëz.


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb