AMERIKË

Shumë shqiptarë kanë korrur sukses në vendet perëndimore ku punojnë dhe veprojnë, ndërsa i fundit vjen nga shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Vajza nga Shkodra, Ersida Buraniqi, e diplomuar për mjekësi në shkollën e Harvardit jep kontribut në kërkimet shkencore në klinikën “Mayo” në Boston.

52377597 654175845061523 6816089356172787712 N 365x396

Shkencëtarja shqiptare rezulton të jetë  si njëra nga gratë e suksesshme në SHBA, por sigurisht jo e vetmja, pasi janë të shumta ata që marrin suksese të tilla.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb