Një helikopter është përplasur me çatinë e një gradaçele të 54 kateve në qendër të Manhattan, Nju Jork. Piloti, i cili ishte vetëm në bord ka ndërruar jetë. Incidenti ndodhi jo larg nga Times Square, në kryqëzimin e rrugës së 51 dhe Avenues. Sipas rindërtimit të ngjarjes, përplasja i detyrohet një uljeje të emergjencës.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Piloti që  vdiq në përplasje quhej Tim McCormack dhe punonte për Daniele Bodini, themelues i shoqërisë imobiliare amerikane ‘American Continental Properties Group. Ishte konsideruar si pilot veteran mjaf i stërvitur dhe me një njohje të thellë të zonës së Nju Jork, ku kishte fluturuar për shumë vite.

(Balkan Web)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb