Autoritetet amerikane kanë zbuluar një laborator droge pranë një shkolle në Nju Jork.

Mediat e huaja raportojnë se agjentët e DEA dhe policia bastisën laboratorin e improvizuar që ndodhej përballë një shkollë fillore në Bronx.

Policia njoftoi se brenda saj u gjetën sasi të konsiderueshme, metamfetamine, heroine dhe 2.000 pilula ekstazi.

“Kjo nuk është shfaqja ‘Breaking Bad’, por është një shenjë e keqe që metamfetamina po përpiqet të bëjë një shtëpi në Neë York City,” tha Ray Donovan, agjent special i DEA.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb