Deputeti demokrat Flamur Noka është përjashtuar nga parlamenti ditën e sotme pas bllokimit të foltores dhe pas debateve të shumta me kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

Pas marrjes së vendimit për largimin e tij, së bashku me Nokën është larguar nga salla edhe një nga deputetët e tjerë demokratë që ka qëndruar pranë tij në bllokimin e foltores.

Nga pamjet e siguruara mund të shihet kolegu i tij Luan Baçi i cili e shoqëron Nokën në ambientet e jashtme të parlamentit dhe ku më pas të dy largohen, ndërsa Baçi dëgjohet të thotë: Shihemi si armiq, na ka zbuar partia jonë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: