Policia norvegjeze ka bërë me dije që ka pasur të shtëna me armë në një xhami në Baerum, një qytezë pranë Oslos.

Një person është goditur dhe ka pasur edhe një të arrestuar. Lajmin e bën me dije gazeta norvegjeze Dagbladet.

Në Twitter policia e Oslos ka shpjeguar që një person është plagosur, por pa shpjeguar gjendjen e tij.

Një i dyshuar është arrestuar për ngjarjen, por policia ende po heton. Të shtënat me armë ndodhën rreth orës 17 të ditës së djeshme, në al-Noor Islamic Center në Baerum, rreth 13 km nga kryeqyteti norvegjez.

Autori është një burrë, që kishte veshur një helmet dhe një uniform shkruan Daily Mirror, që citon mediat norvegjeze.

(da.xha/BalkanWeb)

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: