Entuziastët e Nostradamusit pretendojnë se mes profecive që i janë përmbushur, janë ato për Adolf Hitlerin, vrasjen e vëllezërve Kenedi dhe sulmet terroriste të 11 Shtatorit.

Por tani ata mendojnë se në vitin 2016 do vijë Antikrishti i tretë.

Duke interpretuar Nostradamusin, Shoqata e Nostradamusit në Amerikë thotë se Antikrishti i tretë nuk do vijë andej nga mendohej.

Ndërkohë që SHBA e sheh Rusinë si kërcënimin më të madh, Antikrishti i tretë do vijë nga Kina.

SHNA thotë se nuk dihet saktësisht viti, por mendohet se do jetë një vit, duke filluar nga 2016-a deri në vitin 2050.

Antikrishti do formojë aleancë me vendet myslimane dhe do të shkatërrojë vendet e krishtera, raporton Morning News USA.

Sipas SHNA, Antikrishti i tretë do zbarkojë në Europë duke kaluar përmes Shqipërisë.

Më pas do pushtojnë të gjithë Europën.

Rusia dhe Perëndimi do bashkohen për të luftuar kundër Antikrishtit të tretë.

Lufta do zgjasë 27 vite. Në fund Antikrishti do mposhtet dhe në botë do mbizotërojë paqja për 1 mijë vite.

Sipas SHNA, Antikrishti do ngrihet ose në vitin 2016, në rast se jo, vitet e mundshme janë: 2019, 2024, 2026, 2030, 2038, 2041, 2043, 2044 dhe 2049.

(d.b/Mapo/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: