Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar foto nga disa prej shkollave në vend. Rama thotë se shkollat meritojnë notën 10 për kushtet e reja që ofrojnë.

Ai thekson se ato janë gati për të pritur nxënësit në sezonin e ri.

Në fakt sezoni i ri shkollor do të nisë me vonesë këtë vit pasi u shty me dy javë nga 13 shtatori në 27 shtator ndërsa nga data 1 e muajit të ardhshëm nis mësimi përplotësues.

 

STATUSI NGA EDI RAMA

MIRËMËNGJES ?

dhe me shkollat që meritojnë notën 10 për kushtet e reja, gati për të pritur nxënësit në sezonin e ri, ju uroj një javë të mbarë?(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb