TIRANE- Serbi Novak Djokovic ka ruajtur te henen vendin e pare ne klasifikimin boteror ATP per 142 jave, duke u bere keshtu tenisti i 6-te ne histori, qe arrin kete shifer, duke ia kaluar Rafael Nadal (141 jave).
Vetem Roger Federer (302 jave), Pete Sampras (286), Ivan Lendl (270), Jimmy Connors (268) dhe John McEnroe (170) jane para tij.

Klasifikimi i 13 prillit eshte:

1. Novak Djokovic (SER) 13.205 pike

2. Roger Federer (ZVI) 8.895

3. Andy Murray (ANG) 6.060

4. Kei Nishikori (JAP) 5.280

5. Rafael Nadal (SPA) 5.255

6. Milos Raonic (KAN) 5.070

7. David Ferrer (SPA) 4.670

8. Tomas Berdych (CEK) 4.510

9. Stan Wawrinka (ZVI) 4.405

10. Marin Cilic (KRO) 3.360

18. Gaël Monfils (FRA) 1.750

19. John Isner (SHBA) 1.720

20. Tommy Robredo (SPA) 1.720

(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: